نشست علمی- تخصصی اساتید دانشگاه فرهنگیان استان خراسان رضوی،با حضور دکتر ساکی معاونت پژوهش دانشگاه فرهنگیان کشور

به گزارش روابط عمومی پردیس شهید هاشمی نژاد(پرهام) نشست علمی- تخصصی اساتید دانشگاه فرهنگیان استان خراسان رضوی،ظهر امروز دوشنبه ۱۳ آذر ماه با حضور دکتر ساکی معاونت پژوهش دانشگاه فرهنگیان کشوردر پردیس شهید هاشمی نژاد برگزار شد.
 
معاونت پژوهشی دانشگاه فرهنگیان در این نشست علمی، تخصصی،در سخنانی ضمن گرامیداشت هفته پژوهش وبیان ویژه فعالیتهای این حوزه در مبحث پژوهانه اساتید ودانشجویی در سخنانی عنوان کرد :
 هویت دانشگاه فرهنگیان با پژوهش گره خورده است .در دانشگاه فرهنگیان هدف اصلی پژوهش توسعه تربیت معلم در بعد عمومی واختصاصی است که در بعد اختصاصی باید حمایت آموزش صورت پذیرد .
دکتر ساکی تاکید کرد  ما باید بتوانیم دانش تدریس تولید ومعلمان خوبی تربیت کنیم ـباید ماهیت تدریس تخصصی درک شودو شایستگی های معلم در ابعاد مختلف رشد یابد.

دکتر سید حسین مجتبوی، رئیس دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی نیز ضمن تاکید بر نقش اساتید در دانشگاه به صورت قلب تپنده و رکن اصلی دانشگاه، از اساتید دانشگاه برای بیان دیدگاه ها و نظریات خود در حوزه ی مسائل مختلف به خصوص مسائل پژوهشی و آموزشی دعوت به عمل آورد و خاطر نشان کرد که پژوهش باید به عنوان یک امر واقعی در دانشگاه فرهنگیان احیا شود.

در ادامه دکتر نیری معاونت آموزش و پژوهش دانشگاه فرهنگیان استان تصریح کرد: رسالت ما در حوزه های فرهنگی این است که رفتار و فعالیت های پژوهشی را در یک طیف قرار داده و به دانشجویان خود کمک کنیم تا بهتر فکر کنند؛ چرا که مسئله شناسی در نظام تعلیم و تربیت مهم ترین اتفاقی است که باید رقم بخورد.

در پایان دکتر صدیقه کاظمی ریاست دانشگاه پردیس شهید هاشمی نژاد عنوان کرد: ما امروزه شاهد تکنولوژی بسیار گسترده ای هستیم که اطلاعات را سریع و راحت در اختیار ما قرار می دهد و هم چنین افزود: معلم باید پژوهشگر خوبی باشد و بتواند سرنخ های اصلی را پیدا کند و پژوهش خوان خوبی باشد و پژوهش های درست و معتبر را شناسایی کند و در نهایت آنها را به درستی به کار گیرد.
این نشست علمی با مشارکت اساتید در قالب  گفت وشنود علمـی ادامه وبا بازدید دکتر ساکی وهیئت همراه از کتابخانه نور پردیس شهید هاشمی نژاد ،پایان یافت.


| شناسه مطلب: 93237

تعداد بازدید: 177 | آخرین بازدید:
نظرات کاربران